Prírodná záhrada | SOSNA, o.z. – Hľadáme iné cesty Skip to content Skip to navigation

Prírodná záhrada

Prečo prírodná záhrada? - manuál na stiahnutie

Tajomstvom prírodnej záhrady je starostlivé naplánovanie dizajnu, ktorú je nutné vykonať skôr, ako začnete čokoľvek robiť na svojom pozemku, či už sadiť stromy alebo umiestňovať budovy. Dôkladne urobený dizajn vám môže ušetriť veľa prostriedkov a zbytočne vykonanej práce. Je viac možností, ako začať navrhovať dizajn pozemku. Všetko sa odvíja od vášho osobného vkladu a potrieb.

Vytvorte si prírodnú záhradu - časť 1

Často sa hovorí: „Ako sa stravujeme, takí aj sme.“ Väčšina ľudí na Slovensku konzumuje potraviny, ktoré pochádzajú z najrôznejších kútov sveta, nemajú však žiadnu chuť a o tom, aké látky v sebe obsahujú, radšej ani nehovoríme... Prestali sme využívať pôdu na pestovanie zdravých plodín alebo pestrých kvetov a namiesto toho z nej vytvárame jednofarebnú plochu

Biopestovanie - príručka na stiahnutie

Skôr než začneme záhradu rozmeriavať a navrhovať hriadky, poprechádzajme sa pomaly našou záhradou, pozorujme chvíľu rastliny, ktoré v záhrade rastú. Pozorujme jednotlivé druhy, ich zoskupenie, počet jedincov. Veľa nám napovedia o kvalite pôdy, ktorá môže byť aj v rámci jednej záhrady mnohoraká. A tiež o „poriadku a usporiadaní“ v prírode v kontraste s naším „ľudským“ zmyslom pre poriadok.

Subscribe to Prírodná záhrada