Podporte nás | SOSNA, o.z. – Hľadáme iné cesty Skip to content Skip to navigation

Podporte nás

Chceme byť inšpiráciou pre každého, kto chce byť viac sebestačný, nezávislý a zodpovedný voči prírode a krajine. Ekocentrum SOSNA je funkčnou ukážkou nízko-energetickej, zdravej a ekologickej budovy s veľkou prírodnou záhradou, s programom pre ľudí, ktorí chcú niečo zmeniť.

Čo budeme robiť s vami a pre vás:

PRÍRODNÉ STAVBY

V rámci tréningov pre verejnosť dokončíme Hobití dom so zelenou strechou, ktorý bude slúžiť ako čajovňa, klubovňa a miesto pre workshopy. Krásna prírodná stavba z hliny a dreva.

ENERGETICKÉ ALTERNATÍVY

Budeme pokračovať vo vývoji a výstavbe riešení, ktoré sú ekologické, ekonomické, účinné, ale aj pekné : slnečná sprcha, Trombeho stena, Raketová pec a ďalšie zariadenia, ktoré sa dajú svojpomocne vybudovať s minimálnymi nákladmi.

ENVIRONMENTÁLNE PROGRAMY

pre mládež, dospelých, rodiny s deťmi. Semináre, výučbové programy pre školy, výstavy, tréningy a ďalšie environmentálne aj umelecké a tvorivé aktivity pre verejnosť, vrátane našich jarných a jesenných prírodných festivalov.

SIEŤ PRÍRODNÝCH A KOMUNITNÝCH ZÁHRAD

Pomáhame tvoriť prírodné záhrady nielen na školách, ale aj v obciach. Šírime nielen informácie, ale hlavne praktické skúsenosti v oblasti ekologického pestovania, sebestačnosti a pestrosti.

Podporiť nás môžete svojimi 2% z daní, priamou finančnou podporou prostredníctvom portálu darujme.sk, stavebným materiálom, alebo dobrovoľnícky – Zapojte sa.


Darujte nám 2% zo svojich daní. Návod na to, ako na to po kliknutí tu

Materiálne darcovstvo

Materiálne darcovstvo je skvelým spôsobom, ako užitočným a zmysluplným spôsobom zrecyklovať veci, ktoré by ste inak vyhodili.
Pomôcť nám môžete aj stavebným alebo iným materiálom, ktorý potrebujeme pre dokončenie Hobitieho domu, pre vytvorenie prírodného detského ihriska, na dokončenie zimnej záhrady Ekocentra, či vytvorenie ďalších vyvýšených záhonov v našej Prírodnej záhrade. Materiál nemusí byť nový, môže byť aj použitý.

Aktuálny spôsob materiálu, ktorý momentálne v Ekocentre SOSNA potrebujeme:

- vrecia na zemiaky, plné aj dierkované, čo najviac, na Hobití dom
- Europalety alebo palety na záhradné prvky
- hlinené války, prípadne čistý íl na hlinené omietky a podlahu
- izolačné dvojsklá alebo bezpečnostné sklá na Hobití dom, slnečnú sprchu a Trombeho stenu
- dosky a stavebné drevo
- drôtené pletivo plotové alebo rabicové

Kontaktovať nás môžete cez mail omar.sosna@gmail.com / Štefan Szabó

Podporte.sk