Revitalizačný zážitkový pobyt: meditácie, jóga, chi-kung, otužovanie | SOSNA, o.z. – Hľadáme iné cesty Skip to content Skip to navigation

Revitalizačný zážitkový pobyt: meditácie, jóga, chi-kung, otužovanie

Túžiš sa zastaviť, nadýchnuť, zavrieť oči a relaxovať a zároveň aktívne niečo spraviť pre svoje telo a dušu? Pozývame ťa na skvelý revitalizačný zážitkový pobyt. Počas 3 dní si pripravíme telo a myseľ na náročné obdobie jesene a zimy, kedy je naša imunita najviac v ohrození. V naozaj hodnotnom a naplnenom programe sa naučíme sérii jógových cvikov ktoré udržia naše telo vo forme, počas riadených meditácií sa uvoľníme, nadýchneme energie a zrelaxujeme, a počas cvičení chi-kungu sa naučíme základné samoaktivačné liečebné procesy. Program bude obohatený o teoretické rady ako stravovaním a otužovaním naštartovať imunitu. Ako bonus bude sobotňajší podvečer venovaný otužovaniu a ľadom naplnenej kúpeli. Večer nám v jurte zase hudobný hosť zahrá podmanivé meditačné zvukové plochy na magickom hangu a perkusiách, program ukončíme s jam session spojenou s hraním na tibetské misky, hang a rôzne druhy perkusií. Celý program prebieha v útulných priestoroch Ekocentra a v malebnej záhrade, kde bude rozložená zážitková meditačná jurta vyhrievaná prírodným ohňom a výnimočným audio systémom podporujúcim silu a hĺbku meditácií. Vychutnáte si celodennú vegetariánsku stravu, a pitný režim nám bude v prestávkach medzi cvičeniami spríjemňovať miničajovňa Božský oráč. Pre nespavcov bude na večer vždy nachystaná aj projekcia filmov s duchovnou tématikou.

O LEKTOROCH

Lektorom a cvičiteľom pre jógu a meditácie bude Nevenka Oravcová, certifikovaný učiteľ Sivananda Yoga Vedanta School, diplomovaná Spa terapistka Vancouver School of Bodywork and massage. O chi-kung a samoliečebné postupy sa postarajú naši drahí kamaráti Marián a Jitka, osobní žiaci majstra Sü Ming-tchanga a liečebný terapeuti Chinese image medicine. Blok o strave a otužovaní bude v réžii fitnes trenéra Ľuboša Rusinka s 16 rokmi praxe a poradenstva. O čajovňu a čajové obrady sa postará Rado "Delfín" :)

Pre záujemcov bude v prestávkach počas dňa a po ukončení každodenného programu možnosť objednať sa na masáž alebo na liečebnú terapiu.

ZÁKLADNÉ INFO

Cena: pri registrácii do 31.10. je cena 115€ Od 1.11. bude cena 135€.

V cene je zahrnutý 3 dňový nabitý program so 4 lektormi, vegetariánska strava-raňajky, obed a večera, celodenný pitný režim-káva, čaj (bylinkové a rôzne zmesy z miničajovne Božský oráč) a uvítacie pohostenie, sobotňajší večerný koncert a nástroje na jam session.

Ubytovanie: spoločné spanie je zabezpečené v troch objektoch areálu ekocentra, k dispozícii bude podkrovná miestnosť, zážitková jurta alebo hobití hlinený dom. Nocľah je účtovaný sumou 7€/osoba/noc a v cene je matrac, vankúšik a plachta. Je potrebné doniesť si spacák. K dispozícii sú sociálne zariadenia a sprcha s teplou vodou.

Doprava: Ak idete autom od Prešova je to 28km, z diaľnice zbehnete na Obišovce a Kysak a pokračujete na Družstevnú pri Hornáde. Smerom z Košíc je to 12km. Ak vlakom, pozrite si vhodný spoj na www.cp.sk - ale POZOR! zadávajte ako cieľovú stanicu Kostoľany nad Hornádom - odtiaľ je to peši ešte cca 15 min. chôdze k Ekocentru Sosna. Ak budete cestovať zo západného alebo stredného slovenska IC vlakom alebo rýchlikom, najlepší spoj je IC523 s odchodom z BA 11:45 a príchodom do KE o 16:41. Vieme zabezpečiť v rámci našich kapacít prevoz autami priamo zo stanice do Ekocentra.

Čo si doniesť: kto ostáva spať tak spacák a hygienické potreby. Časť programu o imunite zahŕňa aj otužovanie v ľadovej kadi, treba si doniesť plavky, uterák, a šľapky.

Všeobecne treba na cvičenie jogamatku, pohodlné oblečenie, hrubé ponožky a fľašu na vodu.

Registrácia a platba: Nezabudnite - kurz sa rýchlo napĺňa keďže máme obmedzenú kapacitu len na 15 osôb. Prihláška je platná po uhradení nevratnej zálohy 40€ na IBAN: SK3931000000003350093909, kde uvediete: "svoje meno_YOGA_17" .

Všetky ďalšie informácie obdržíte na t.č. 0908 346 793, alebo na FCB stránke @threepointyoga, alebo na web stránke ekocentra Sosna www.sosna.sk

PROGRAM

obrázok: