Jógový revitalizačný workshop 4: VNÚTORNÝ KĽUD | SOSNA, o.z. – Hľadáme iné cesty Skip to content Skip to navigation

Jógový revitalizačný workshop 4: VNÚTORNÝ KĽUD

Tags: 

Pre veľký záujem je sobotný kurz už plný, otvárame ale ďalší deň – nedeľu 28.1.2018 od 10.00 do 18.00

Tak ako každý mesiac, aj v januári sa stretneme v Ekocentre Sosna na tématicky ladenom dni s jógou, meditáciami a dobrým jedlom :)
Od nového roka máme viacero noviniek, tou najhlavnejšou je tá, že sme rozšírili priestory Ekocentra o krásnu zážitkovú jurtu, v ktorej bude prebiehať väčšina cvičení a meditácií. Jurta je silne energetizujúci kruhový priestor v ktorom sa energie mnohonásobne zosiľujú, pre meditácie je nainštalovaný špeciálny audiosystém a celkovú pohodu zvýrazňuje prírodné teplo a oheň z kachlí. Takisto sme posunuli čas workshopu na neskoršiu hodinu aby ste v sobotu mohli o trošku dlhšie spať :)

December býva mesiacom hektiky, preto sme zvolili za tému januárového workshopu ukľudnenie. Budeme sa viac ponárať do vnútra, väčší priestor venujeme meditáciám a upokojeniu rozlietanej mysle.

V ďalších workshopoch nám február prinesie tému bolesť, a ako sa jej správnou telesnou manipuláciu zbaviť. Akupresúra, jógové techniky a dýchacie cvičenia nás to naučia. S jarným počasím sa budeme v marci pripravovať na detox a jarnú očistu. Úprava stravy, správna séria cvičení ako aj pitný režim a aké čaje, byliny a arómaterapie používať - to všetko sa naučíme na prvom jarnom workshope. V apríli sa budeme venovať pružnosti tela, pretože po zimnom spánku je táto téma viac ako potrebná. Zameriame sa viac na strečingové cvičenia z jógy ale skombinujeme ich s pilatesom a inými nie silovými cvikmi. V mesiaci máj sa na poslednom z workshopov stretneme v téme vedomé telo. Naučíme sa preciťovať každý sval, spoznať a počúvať aké signály nám ten-ktorý orgán vysiela a čo to znamená.

Základné info

Semináre vedie Nevenka Oravcová, certifikovaný učiteľ Sivananda Yoga Vedanta school Berlin, diplomovaná Spa terapistka Vancouver School of Bodywork and massage, certifikovaná inštruktorka D-Yogi Fly I. stupeň a tanečná pedagogička.
Kurz je určený ako pre začiatočníkov, tak aj pre mierne pokročilých.

Účastnícky poplatok 25€ zahŕňa počas celého dňa občerstvenie (káva, čaj). Stravu si môžete doniesť sami, alebo za príplatok 7€ vychutnať zdravé a chutné vegetariánske jedlo indo-európskej kuchyne z bio surovín, ktoré sa bude variť priamo na mieste (polieva, hlavné jedlo a na záver koláčik).

Januárový workshop je jednodňový a je potrebné zarezervovať si miesto vopred: prihlášky posielajte do pondelka 22. 1. 2018 na threepointyoga@gmail.com
Ďalšie info: 0917 322 778, alebo na FCB stránke @threepointyoga.
Nezabudnite - kurz sa rýchlo napĺňa keďže máme obmedzenú kapacitu len na 12 cvičiacich.
Prihláška je platná po uhradení zálohy 10€ na IBAN: SK3931000000003350093909, kde uvediete: "svoje meno_YOGA_27" pre kurz sobotný a "svoje meno_YOGA_28 za kurz nedeľný.

Nocľah: v prípade záujmu alebo ak cestujete z väčšej diaľky môžete prenocovať priamo v objekte Ekocentra, platí sa na mieste 7€. Ak má niekto záujem a chce si vyskúšať spanie v jurte v daný večer po workshope, jednorazový poplatok za jurtu je 30€/počet osôb.

Čo si zobrať
Doneste si so sebou karimatku, pohodlné oblečenie a prezúvky.
Doprava autom smerom od Prešova je 28km, z diaľnice zbehnete na Obišovce a Kysak a pokračujete na Družstevnú pri Hornáde. Smerom z Košíc je to 7km.
Doprava vlak/bus
pozrite si vhodný spoj na www.cp.sk - ale POZOR! zadávajte ako cieľovú stanicu Kostoľany nad Hornádom - odtiaľ je to peši ešte cca 15 min. chôdze k Ekocentru Sosna.
Parkovanie
V prípade že prídete vlastným autom, zaparkujte pred obecným úradom v Družstevnej pri Hornáde- odtiaľto je to cca 1min. peši k Ekocentru Sosna.

obrázok: