Jógové revitalizačné workshopy | SOSNA, o.z. – Hľadáme iné cesty Skip to content Skip to navigation

Jógové revitalizačné workshopy

Tags: 

Jógové revitalizačné workshopy 2017/2018

2. téma DÝCHANIE: 14. 10. 2017

facebook
Leto skončilo a my v OZ Three Point Yoga začíname nový cyklus s novými workshopmi na celý rok. Každý mesiac sa budeme stretávať v Ekocentre Sosna a každý mesiac prinesieme novú tému, ktorá súvisí s obdobím roka a optimálnym nastavením tela a mysle.
Mnohí z vás nám potvrdili, že si len ťažko vedia nájsť počas pracovného týždňa čas venovať sa sebe a chodiť pravidelne 2x týždenne cvičiť a meditovať, preto vám ponúkame variantu "koncentrovanej výuky a cvičení" raz do mesiaca. Ľahšie si tak nájdete čas pre seba a pre váš osobný rozvoj.

Október je vhodný mesiac pripraviť si dýchaciu sústavu na ťažšie obdobie, preto bude celý októbrový workshop venovaný správnemu dýchaniu a umeniu dychu. Opäť sa naučíme praktickým zručnostiam a cvičeniam. V novembri sme pripravili veľkú tému a to imunita. Workshop bude tentokrát dvojdňový, budeme mať aj hostí a odborníkov z oblasti zdravej stravy, zdravotných cvičení Chi-Kung a praktické cvičenia prestriedame s prednáškami a varením. Ostane priestor aj na relax, máme pripravené kultúrne aj wellnes prekvapenia :) December býva mesiacom hektiky, preto sme zvolili za tému workshopu ukľudnenie. Budeme sa viac ponárať do vnútra, väčší priestor venujeme meditáciám a upokojeniu rozlietanej mysle. Mesiac február nám prinesie tému bolesť, a ako sa jej správnou telesnou manipuláciu zbaviť. Akupresúra, jógové techniky a dýchacie cvičenia nás to naučia. S jarným počasím sa budeme v marci pripravovať na detox a jarnú očistu. Úprava stravy, správna séria cvičení ako aj pitný režim a aké čaje, byliny a arómaterapie používať - to všetko sa naučíme na prvom jarnom workshope. V apríli sa budeme venovať pružnosti tela, pretože po zimnom spánku je táto téma viac ako potrebná. Zameriame sa viac na strečingové cvičenia z jógy ale skombinujeme ich s pilatesom a inými nie silovými cvikmi. V mesiaci máj sa na poslednom z workshopov stretneme v téme vedomé telo. Naučíme sa preciťovať každý sval, spoznať a počúvať aké signály nám ten-ktorý orgán vysiela a čo to znamená.


Základné info

Semináre vedie Nevenka Oravcová, certifikovaný učiteľ Sivananda Yoga Vedanta school Berlin, diplomovaná Spa terapistka Vancouver School of Bodywork and massage, certifikovaná inštruktorka D-Yogi Fly I. stupeň a tanečná pedagogička.
Kurz je určený ako pre začiatočníkov, tak aj pre mierne pokročilých.

Účastnícky poplatok 20€ zahŕňa počas celého dňa občerstvenie (káva, čaj). Stravu si môžete doniesť sami, alebo za príplatok 7€ vychutnať zdravé a chutné vegetariánske jedlo indo-európskej kuchyne z bio surovín, ktoré sa bude variť priamo na mieste (polieva, hlavné jedlo a na záver koláčik).

Októbrový workshop je jednodňový: prihlášky na sobotu posielajte do pondelka 9. 10. 2017 na threepointyoga@gmail.com
Ďalšie info: 0917 322 778, alebo na FCB stránke @threepointyoga.
Nezabudnite - kurz sa rýchlo napĺňa keďže máme obmedzenú kapacitu len na 14 cvičiacich na jeden deň.
Prihláška je platná po uhradení zálohy 10€ na IBAN: SK3931000000003350093909, kde uvediete: "svoje meno_YOGA_14".
Nocľah: v prípade záujmu alebo ak cestujete z väčšej diaľky môžete prenocovať priamo v Ekocentre, platí sa na mieste 6€.

Čo si zobrať

Doneste si so sebou karimatku, pohodlné oblečenie a prezúvky.
Doprava autom
Smerom od Prešova je to 28km, z diaľnice zbehnete na Obišovce a Kysak a pokračujete na Družstevnú pri Hornáde. Smerom z Košíc je to 12km.
Doprava vlak/bus
pozrite si vhodný spoj na www.cp.sk - ale POZOR! zadávajte ako cieľovú stanicu Kostoľany nad Hornádom - odtiaľ je to peši ešte cca 15 min. chôdze k Ekocentru Sosna.
Parkovanie
V prípade že prídete vlastným autom, zaparkujte pred obecným úradom v Družstevnej pri Hornáde- odtiaľto je to cca 1min. peši k Ekocentru Sosna.

obrázok: